Zobacz nowy numer gazety
(27.09.2018)

Dziś oddajemy w ręce czytelników kolejny numer Gazety Żarowskiej. A w nim przeczytać można obszerną relację z tegorocznych dożynek gminnych, których gospodarzami byli mieszkańcy Imbramowic oraz Tarnawy.

Na kolejne pytania mieszkańców odpowiada burmistrz Leszek Michalak. Jak nasza gmina pomaga pogorzelcom?

Piszemy także o kontynuacji kolejnych inwestycji na terenie naszego miasta. Trwa budowa żłobka przy Bajkowym Przedszkolu, rewitalizacja stadionu sportowego oraz rewitalizacja trzeciego już budynku mieszkalnego.

Od kilku lat gmina żarów stara się o przejęcie działek od Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa, dawnej Agencji Nieruchomości Rolnej, które do dziś dzierżawione są przez spółkę Stary Jaworów Sp. z o.o. Majątek Ziemski. Na razie jednak sprawa przejęcia tych gruntów przesuwa się w czasie. O całej sprawie piszemy w tym numerze gazety.

W Żarowie powstania strzelnicza łucznictwa. Dzięki przejęciu przez naszą gminą nieodpłatnie działki od Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa na ternie miasta powstanie kolejne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Oprócz strzelnicy powstanie także strefa do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Pierwsze prace właśnie się rozpoczęły.

Ponadto, na czytelników czeka też garść informacji kulturalnych. W tym, zaproszenia do udziału w Pikniku charytatywnym "Nakręcamy Pomoc", Mistrzostwach Żarowa w Bule oraz Święcie Dyni im. Mikołaja Nowosada w Wierzbnej.

Nie brakuje też newsów sportowych, w tym także zaproszenia na III Żarowskie Biegi Strefowe. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Miłej lektury!
Redakcja gazety