Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

"Nakręcaliśmy Pomoc" na rzecz naszych mieszkańców 
(01.10.2018)


  

Mieszkańcy naszej gminy chętnie włączyli się wczoraj w pomoc dla pogorzelców. Podczas pikniku charytatywnego "Nakręcamy Pomoc", który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie swoją pomoc na rzecz naszych mieszkańców poszkodowanych w trakcie pożaru zaoferowały także przedsiębiorstwa, zakłady i firmy. Organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, a przy okazji również wrzucić kilka groszy do puszek przygotowanych na tę okoliczność.

Akcji towarzyszył rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów" Chętnych nie brakowało, a w przygotowaniu do rowerowej przejażdżki pomagała radna Rady Miejskiej Iwona Nieradka oraz członkowie Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów" Michał Sobczyński i Zbigniew Wasik. Nie zabrakło także policjantów z żarowskiego komisariatu policji, którzy znakowali rowery. - Cieszymy się, że nasze stowarzyszenie po raz kolejny już włączyło się w akcję charytatywną organizowaną na terenie naszego miasta. Dziś łączymy przyjemne z pożytcznym. Aktywnie spędzamy niedzielne popołudnie i pomagamy naszym mieszkańcom - mówił prezes Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów" Michał Sobczyński.

W akcję włączyli się także żarowscy samorządowcy, którzy postawili na terenie szkoły Wspólnotową Kawiarenkę. Można było skosztować waty cukrowej, którą serwował Piotr Zadrożny instruktor naki jazdy, popcornu smażonego przez Bartosza Żurka i pysznych ciast, które rozeszły się w ekspresowym tempie. Stanowisko z tymi pysznościami było chętnie oblegane przez uczestników pikniku. Przy tym stanowisku czuwały radne Rady Miejskiej Barbara Zatoń oraz Ewa Góźdź, a także mieszkanka ulicy Mickiewicza w Żarowie Małgorzata Nowak oraz mieszkańcy, którzy pomagali przy prowadzeniu kawiarenki Wspólnoty Samorządowej Ziemi Żarowskiej. Długa kolejka ustawiała się również przy stanowisku, gdzie smażone były frytki. Dla naszych mieszkańców serwował je przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny oraz chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Kultury w Mrowinach. Na uczestników pikniku czekały także kiełbaski prosto z grilla, które serwowali Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza oraz radny Rady Miejskiej Mariusz Borowiec. Nie zabrakło również loterii fantowej przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Żarowie. - Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli naszą zbiórkę i włączyli się w pomoc dla pogorzelców. To już kolejna taka impreza charytatywna zorganizowana na terenie naszej gminy. Impreza ta miała odbyć się na zakończenie tegorocznych wakacji, ale musieliśmy ją przenieść na inny termin ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wówczas sprzedane zostało ciasto upieczone specjalnie na tę okoliczność. Pozyskany dochód ze sprzedaży ciast zostanie również przekazany mieszkańcom - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Wśród uczestników rajdu rowerowego, podczas pikniku, rozlosowano cenne nagrody. Wśród nich były dwa rowery ufundowane przez żarowską firmę Daicel Safety Systems Europe oraz Żarowskie Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów", a także zaproszenia do japońskiej restauracji ufundowane również przez żarowski Daicel Safety Systems Europe i wiele innych cennych nagród.

Dodatkową atrakcją podczas pikniku charytatywnego był konkurs kulinarny "Wielkie grillowanie" z Electrolux, który odbywał się będzie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żarów. Udział w nim wzięło pięć drużyn. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: Rodzina oraz Drużyna. Pierwsze miejsce w kategorii Rodzina zajęła rodzina Michała Czapli, drugie miejsce Jerzy i Weronika Kucięba, a trzecie Jarosz Team. W kategorii Drużyna pierwsze miejsce wywalczyła Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbna, a drugie Koło Gospodyń Wiejskich Wierzbna. Wszyscy uczestnicy kulinarnego konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody - sprzęt AGD ufundowany przez Electrolux Poland z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Kwotę, którą udało się uzbierać podczas charytatywnego pikniku podamy do publicznej wiadomości po dokładnym przeliczeniu wszystkich puszek.

Dziękujemy za wpłacone środki finansowe na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców. Na konto Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja" na rzecz pogorzelców wpłynęło jak do tej pory 41.033 złotych. Dziękujemy:

 • indywidualnym mieszkańcom

 • grupie radnych Rady Miejskiej

 • zakładom i przedsiębiorstwom:

SMART WORK Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, WYJAZDOWA POMOC PEDIATRYCZNA KRYSTYNA MICHALAK, MARTECH HENNIG SPÓŁKA JAWNA, ŚWIDNICKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW, TOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, AKS PRECISION BALL POLSKA SP. Z O.O., YAGI POLAND FACTORY SP. Z O.O., POLSKA CERAMIKA OGNIOTRWAŁA ŻARÓW S.A., LAPIS SP. Z O.O., BRIDGESTONE DIVERSIFIED PRODUCTS POLAND SP. Z O.O., PARAFIA ŻARÓW.

Dziękujemy za zakup ciasta, które sprzedawane były na targowisku po odwołaniu pikniku charytatywnego. Uzbierane pieniądze 1500,56 złotych zostaną również przekazane na rzecz pogorzelców.

Dziękujemy sponsorom fantów i nagród:

DAICEL SAFETY SYSTEMS EUROPE SP. Z O.O., AKS PRECISION BALL POLSKA SP. Z O.O, SKLEP MIĘSNY "U DOROTKI", ELECTROLUX POLAND SP. Z O.O., URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO, MAREK MICHALAK RZECZNIK PRAW DZIECKA, STOWARZYSZENIE "ROWEROWY ŻARÓW", ALFA. HURTOWNIA ART. BIUROWYCH, PAPIERNICZYCH I ZABAWEK, MAŁGORZATA NIEWADA FOTOGRAF, GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU W ŻAROWIE, URZĄD MIEJSKI W ŻAROWIE, ORKA.PHU.SKLEP WIELOBRANŻOWY NOCOŃ Z. I SPÓŁKA, PORTAL DOBA.PL

Dziękujemy za wsparcie, pomoc i zaangażowanie:

 • radnym Rady Miejskiej: Roman Konieczny, Mariusz Borowiec, Ewa Góźdź, Iwona Nieradka, Barbara Zatoń, Zuzannie Urbanik oraz osobom, które pomagały przy prowadzeniu kawiarenki Wspólnoty Samorządowej Ziemi Żarowskiej

 • pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Urzędu Miejskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie

 • pracownikom Biblioteki Publicznej za prowadzenie loterii fantowej

 • policjantom z KP Żarów za znakowanie rowerów

 • Stowarzyszeniu "Rowerowy Żarów" za zorganizowanie rajdu rowerowego i ufundowanie roweru

 • młodzieży z Ośrodka Wychowawczego Mrowiny

 • wszystkim jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Żarów

 • osobom, które upiekły ciasta i chleby

 • pracownikom Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie

 • Jackowi Marczyńskiemu za wsparcie organizacyjne

 • jury w konkursie "Wielkie Grillowanie": Małgorzata Siemińska, Liliana Rabczyńska i Marta Marczyńska

 • sponsorowi nagród w "Wielkim Grillowaniu": Electrolux Poland z żarowskiej podstrefy ekonomicznej

 • przedstawicielom Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Żarowa

AKTUALIZACJA: Podczas pikniku charytatywnego "Nakręcamy Pomoc", "Wielkiego Grillowania" z Electrolux i III Żarowskich Biegów Strefowych uzbieraliśmy dokładnie: 8.901,06 złotych, 6 euro i 50 centów. DZIĘKUJEMY!!! Pieniądze zostaną przekazane na rzecz pogorzelców.

 

     

   


strona główna  |  do góry  |