Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Mistrzowie Pięknego Czytania 
(03.10.2018)


  

Biblioteka w Żarowie wybierała mistrzów pięknego czytania. W konkursie, który został zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz gimnazjum. Zadaniem uczestników było przeczytanie wybranego fragmentu ulubionej książki. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, czytelnicze umiejętności zaprezentowało aż 40 uczniów z żarowskiej podstawówki. 

- Czytanie jest jedną z najważniejszych umiejętności każdego człowieka, która jest nabywana i doskonalona w procesie uczenia. Konwencja konkursu bardzo przypadła dzieciom do gustu, co zaowocowało znakomitym przygotowaniem z ich strony. Jury miało naprawdę poważny problem z wyłonieniem zwycięzców. Dyskusja była wręcz burzliwa, każdy chciał wyróżnić swojego faworyta. Ostatecznie zostały przyznane miejsca ex aequo, ponieważ nie sposób było nagrodzić tylko jednej osoby w każdej kategorii. Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje. Bardzo się cieszymy ze wzorowej frekwencji - mówi Katarzyna Baryliszyn z żarowskiej biblioteki.

Jury w składzie: Agnieszka Kosińska - nauczyciel-bibliotekarz, Beata Jurczak - nauczyciel-bibliotekarz oraz Katarzyna Baryliszyn - bibliotekarz przyznało następujące miejsca:

  • Klasy IV - Kiełt Alicja, Plizga Wiktoria, Śliwa Maja

  • Klasy V - Gawrońska Lena

  • Klasy VI - Cuban Oliwia

  • Klasy VIII i gimnazjum - Ciastoń Karolina i Ciupiński Antoni

Oprac. Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |