Uczniowie SP Żarów włączyli się w akcję "Pomoc mierzona kilometrami"
(04.10.2018)

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, wraz z oddziałami gimnazjalnymi, zainaugurowała sportowy rok szkolny w wyjątkowy sposób. W środę, 26 września uczniowie szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Pomoc mierzona kilometrami" i wzięli udział w międzyklasowych sztafetowych biegach przełajowych, tym razem bez rywalizacji o miejsca na podium.

Biegali, by się ruszać, pomagać innym i uświadomić sobie, że telefon komórkowy nie służy tylko do grania czy pisania wiadomości, że można dzięki niemu pomagać potrzebującym. W czasie biegu korzystali z aplikacji Endomondo, przeznaczonej dla ludzi lubiących aktywność fizyczną, która monitoruje podstawowe parametry wysiłku. Sześcioosobowe składy miały za cel uzbieranie jak największej liczby metrów w czasie dwudziestu minut.

Do udziału w takiej formie aktywności zgłosiły się wszystkie obecne w tym dniu w szkole klasy - dwadzieścia oddziałów. Wysokie zaangażowanie, włożony wysiłek i współpraca w zespołach pozwoliły Naszej szkole dołożyć cegiełkę do ogólnopolskiej puli zbieranych kilometrów i powiększyć ją o dystans 126,115 km. Każda klasa pokonała średnio 4,475 km.

Przemysław Drąg