"Mamut Kultury" dla Żarowskiej Orkiestry Dętej
(10.10.2018)

Za swoją dotychczasową działalność na rzecz kultury muzycy z Żarowskiej Orkiestry Dętej zostali nagrodzeni statuetką "Mamuta Kultury". Nagroda została wręczona w piątek, 5 października podczas inauguracji roku kulturalnego w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Podziękowanie wręczali muzykom burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, radna Iwona Nieradka oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. - W tym roku Żarowska Orkiestra Dęta obchodzi 70-lecie swojego funkcjonowania. To piękny i wyjątkowy jubileusz. Serdecznie gratuluję dotychczasowych osiągnięć artystycznych i jednocześnie serdecznie dziękuję za wszelkie działania artystyczne, zaangażowanie, życzliwość i stałą obecność w życiu kulturalnym naszej gminy. Świadczy o tym wspaniała historia Orkiestry wypełniona wieloma sukcesami, nagrodami i nie zliczonymi koncertami, a także reprezentowanie naszej gminy również poza granicami naszego kraju - gratulował muzykom burmistrz Leszek Michalak.

Zwieńczeniem spotkania był koncert zespołu The Postman, który wystąpił dla wszystkich mieszkańców w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.