Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych 
(10.10.2018)


  

Rozpoczynamy kolejną inwestycją wodno-kanalizacyjną na terenie naszego miasta. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na budowę kanalizacji sanitarnej na ulicy Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie. 

Pierwsze prace budowlane rozpoczną się niebawem, a sama inwestycja ma potrwać do końca listopada. Wykonawcą zadania jest żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. - Ruszamy z kolejnymi pracami na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Zakres rzeczowy podpisanej umowy obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowej oraz Modrzewiowej wraz z wykonaniem przepustów pod ścieżkę rowerową pod planowane przyłącza - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej - I etap realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany - dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowa, Modrzewiowa i Jesionowa w Żarowie". Inwestycja kosztować będzie dokładnie 253.195,50 złotych. - Jest to kolejna inwestycja długo wyczekiwana przez naszych mieszkańców. Na terenie domków jednorodzinnych powstały ścieżki rowerowe i chodniki, a teraz przyszedł czas na budowę kanalizacji sanitarnej pod planowane przyłącza. Będą to kolejne prace wodno-kanalizacyjne zrealizowane na tym terenie. W pierwszym etapie zadania zostały wykonane prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w pasie drogowym ulic Wierzbowej, Brzozowej, Bukowej i Jodłowej w Żarowie. Teraz inwestycja swoim zakresem będzie obejmować kolejne ulice na osiedlu domków jednorodzinnych - podkreśla radny Rady Miejskiej Mariusz Borowiec.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   


strona główna  |  do góry  |