Biwak Dzielnych Smoków z Zastruża
(11.10.2018)

"A ja mam swą gitarę, spodnie wytarte i buty stare, wiatry niosą mnie na skrzydłach(…)" - te wesołe nuty rozbrzmiewały z ust zuchów podczas nocnego śpiewogrania na biwaku w Zastrużu.

W dniach 5-6 października liczna gromada dzielnych zuchów spędziła nockę w szkole. Głównym celem biwaku było zdobycie kolejnej sprawności - Sobieradek Obozowy. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością pionierki obozowej - ułożeniem ogniska, zasadami zachowania się w lesie, wyposażeniem apteczki obozowej. Zadania przeplatane były zabawami integracyjnymi, podchodami, ogniskiem pod gwiazdami przy akompaniamencie gitary, pieczeniem ziemniaków, nocną dobranocką na dużym ekranie. Opiekę nad zuchami sprawowali drużynowa Martyna oraz druh Marek. Gwarom, zabawom i nocnym pogawędkom nie było końca.

Zuchy niechętnie opuszczały miejsce biwaku w sobotnie popołudnie. Oczarowani magiczną atmosferą bycia razem, już dziś planują kolejny biwak w niedaliej przyszłości.

Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu