Święto Pieczonego Ziemniaka w Kalnie i Pożarzysku
(12.10.2018)

Wspólne zabawy, pieczenie kiełbasek przy ognisku, ziemniaczane konkursy i przejażdżki wozem strażackim. Tradycyjnie jak co roku mieszkańcy wsi organizują Święto Pieczonego Ziemniaka. We wspólnym pikniku uczestniczą jak zawsze całe rodziny.

Wspaniałą zabawę dla mieszkańców przygotowali mieszkańcy Kalna. Organizatorem ziemniaczanego święta były także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna, które zadbały o to, aby na stołach nie brakowała ziemniaczanych przysmaków. - Atrakcji było co niemiara. Nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o swojskie jadło. Nie mogło zabraknąć pieczonych ziemniaków, starodawnej prażonki z cebulką, boczkiem, kapusty i ziemniaków, a to wszystko zapieczone w kociołku nad ogniskiem, swojskiej kaszanki, kiełbaski, domowego chleba ze smalcem i ogórkiem, wspaniałych ciast, sałatek i owoców. Zabawa była bardzo udana, rozmowom i żartom nie było końca. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nasi mieszkańcy postarali się, aby uczestnicy wspólnej zabawy nie narzekali na nudę. Będzie co wspominać - mówi Ewa Wołek z Kalna.

Po raz pierwszy na terenie swojej wsi Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowali także mieszkańcy Pożarzyska. Pomysłodawcą imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska. - Strażacy przygotowali dla mieszkańców wspaniałą zabawę, przy ognisku pieczenie kiełbasek i oczywiście ziemniaków. Dla naszych najmłodszych, zamki dmuchane i przejażdżki wozem strażackim. Dla najmłodszych mieszkańców naszej wsi strażacy zorganizowali konkurs na najładniejszą figurkę z ziemniaka. Żony strażaków przygotowały słodki poczęstunek w postaci ciast. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji zabawy - mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Kalnie

Święto Pieczonego Ziemniaka w Pożarzysku