Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

 

Budowa żłobka dobiega końca 
(12.10.2018)


  

Budynek żłobka, który powstaje przy Bajkowym Przedszkolu w Żarowie jest już prawie gotowy. Inwestycja, zgodnie z umową ma potrwać do końca października, ale już dziś widać, że nowy budynek będzie kolejną nowoczesną placówką oświatową na terenie naszego miasta. Niebawem zostanie udostępniony najmłodszym mieszkańcom. 

- Placówka posiada piękną, nowoczesną bazę. Są w niej dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Powstało także zaplecze kuchenne oraz szatnia i toalety dla personelu. Sama inwestycja jeszcze trwa, ale jest to już ostatni etap tego zadania - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa żłobka to kolejne zadanie realizowane przy współudziale pozyskanych przez gminę Żarów środków unijnych w ramach zadania "Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj". - Budynek jest już prawie gotowy. W tej chwili montujemy jeszcze wyposażenie nowej placówki, a w następnych dniach czekają nas także drobne prace wykończeniowe. Wygląd zmienił także plac przed budynkiem i zamontowany został nowy plac zabaw dla dzieci. Wszystkie prace, które tutaj realizowaliśmy przebiegały zgodnie z harmonogramem - podkreśla Krystian Staworzyński podwykonawca inwestycji KS Invest Dom.

Koszt budowy nowego budynku żłobka to kwota 2.660.490 złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 831 716,00 złotych, które zostało przyznane w ramach Oś priorytetowa: Infrastruktura spójności społecznej, Działanie: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Poddziałanie: 6.1.4 Inwestycje w infrastrukturę społeczną - ZIT AW.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   

 
 


  


strona główna  |  do góry  |