Kolejne siłownie "Pod Chmurką" na terenie naszej gminy
(18.10.2018)

Mieszkańcy Przyłęgowa, Pyszczyna, Mielęcina, Krukowa oraz Imbramowic mogą już korzystać z kolejnej formy wypoczynku na świeżym powietrzu. Na terenie tych miejscowości zainstalowane zostały urządzenia siłowni zewnętrznej w ramach zadania inwestycyjnego "Rozwój małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności 2018".

To również pomysł samych mieszkańców wsi, którzy właśnie na takie zadania inwestycyjne zdecydowali się przeznaczyć środki finansowe funduszu sołeckiego. - Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach stała się nieodzownym elementem dnia codziennego, dlatego cieszymy się, że również na terenie naszej wsi, blisko świetlicy wiejskiej, powstała mini siłownia. Ćwiczenia na tych urządzeniach są łatwe, a dodatkową korzyścią jest przebywanie na świeżym powietrzu. Planujemy również zagospodarować teren przy naszej świetlicy i mamy nadzieję, że już niebawem powstanie tutaj jeszcze boisko do piłki siatkowej. Dzięki zrealizowanym inwestycjom wizerunek zmieni teren przy świetlicy. To wpłynie również korzystnie na wygląd całej naszej wsi - przyznają zgodnie Izabela Wardzyńska i Jolanta Niwińska mieszkanki Przyłęgowa.

Mini silownie wyposażone zostały w kilka urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń sportowych. Wśród nich jest orbitrek pojedynczy, wyciąg górny, wioślarz, narciarz, twister potrójny, surfer, urządzenia wielofunkcyjne, prasa nożna. Zamontowane urządzenia z całą pewnością dostarczą mnóstwo przyjemności korzystającym, a przy tym są bezpieczne oraz ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców.

Montaż nowych urządzeń do ćwiczeń to koszt 91.549,99 złotych. Zadanie to zostało w całości sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz środków funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją mieszkanców wsi.