Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Drogi w Pyszczynie i Mielęcinie w remoncie 
(19.10.2018)


  

Kolejne drogi prowadzące do gruntów rolnych na terenie naszej gminy zostaną zmodernizowane. W tej chwili trwają prace w Pyszczynie i Mielęcinie, a niebawem modernizacji doczeka się także droga na odcinku Mikoszowa-Przyłęgów. Są to już kolejne inwestycje drogowe realizowane na terenach wiejskich. 

- Jak każdego roku przystąpiliśmy do remontów dróg na terenach wsi. W tym roku przebudowane zostaną drogi transportu rolnego w Pyszczynie oraz Mielęcinie, gdzie w tej chwili trwają prace. Rozpisaliśmy już także przetarg na budowę dróg w Mikoszowie i Przyłęgowie. Niebawem drogi zyskają nowe nawierzchnie asfaltowe. Zrobi się estetyczniej, ale przede wszystkim bezpieczniej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe realizowane są w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja dróg na terenie gminy Żarów". Koszt remontu drogi w Pyszczynie to kwota 175.500 złotych, a w Mielęcinie kwota 214.500 złotych. Inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego w wysokości 126 tysięcy złotych.

Z nowych inwestycji cieszą się także mieszkańcy wsi. - Czekaliśmy na remont tej drogi wiele lat. W okresie jesienno-zimowym zalegające błoto utrudniało przejazd tym odcinkiem drogowym. Już niebawem będziemy mieli suchy i bezpieczny dojazd do swoich domów. To bardzo dobra wiadomość - mówią mieszkańcy Mielęcina.

Magdalena Pawlik

 Remont drogi do gruntów rolnych w Pyszczynie

   

   

   

   

 

Remont dróg do gruntów rolnych w Mielęcinie

   

   
 
   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |