Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Senyor Rici zaśpiewali dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej 
(19.10.2018)


  

W ramach Ogólnopolskich Dni Seniora członkowie z żarowskiego chóru Senyor Rici pod batutą Ryszarda Fidlera ze swoim występem artystycznym zaprezentowali się przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Borzygniewie.

Wspólnie z seniorami zaśpiewała także Weronika Niedźwiecka z klasy wokalnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. - Rozpoczęliśmy koncert od szlagierów "Hej górol jo se górol" i "Szła dzieweczka". Ze wzruszającą piosenką dotyczącą problematyki związanej z ludzkimi nałogami wystąpiła także Weronika Niedźwiecka. Koncert przebiegał pod nazwą "Słowa na kwiaty zamieniać chcę". Jak zwykle te przyjemne chwile, spędzone przy tematach, góralskich, cygańskich oraz biesiadnych dały chwilę radości i wytchnienia. Po raz kolejny nasz zespół udowodnił, że wiek senioralny nie musi być tylko jesienią życia. W koncercie usłyszeliśmy utwory: "Oj zagraj mi muzyczko", "Bando, bando", "Leci sarna" czy też "Dzieci Pireusu". Po koncercie zespół razem z pensjonariuszami podzielił się swoimi wrażeniami przy kawie, herbacie i ciastach - mówi Ryszard Fidler z żarowskiego chóru Senyor Rici.

Niebawem żarowski chór Senyor Rici znów zaprezentuje swoje wokalne talenty podczas andrzejek organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Borzygniewie.

Oprac. Magdalena Pawlik

 

   

   

 


  


strona główna  |  do góry  |