V edycja programu grantowego "Decydujesz, pomagamy"
(19.10.2018)

Burmistrz Leszek Michalak objął honorowy patronat nad V edycją programu grantowego "Decydujesz, pomagamy".

Już od 8 października 2018 roku lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające ich najbliższe otoczenie. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ. Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie: https://pomagamy.tesco.pl/ od 8 października do 18 listopada 2018 roku.

Spośród zgłoszonych do 18 listopada pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.

W ciągu czterech dotychczasowych edycji programu "Decydujesz, pomagamy" klienci Tesco w Polsce wrzucili do urn ponad 21 mln żetonów, wybierając tym samym najciekawsze projekty społeczne. W ten sposób Tesco wsparło 815 projektów, przekazując na ich realizację ponad 3 mln złotych.

W IV edycji programu "Decydujesz, pomagamy" do organizacji społecznych w województwie dolnośląskim trafiły granty o łącznej puli 90 000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 30 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy