Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Uczniowie uczcili Dzień Papieski 
(24.10.2018)


  

"Promieniowanie ojcostwa" - pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie przypominali życiorys Ojca Świętego Jana Pawła II i wspólnie odśpiewali Jego ulubioną pieśń "Barkę". 

Do zwycięzców powędrowały także nagrody za udział w konkursie plastycznym. Program artystyczny przygotowany został pod przewodnictwem katechetki Marii Tomaszewskiej. - Jan Paweł II, papież Polak, na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby uczcić pamięć o naszym wielkim rodaku, uczniowie klasy szóstej zaprezentowali program artystyczny. Na zakończenie programu wszyscy razem zaśpiewaliśmy pieśń "Taki mały taki duży może świętym być". To był dla nas wyjątkowy dzień i ważny także dla naszych uczniów, którzy przypomnieli sobie historię życia papieża. Tak bogate dziedzictwo pozostawił nam święty Jan Paweł II, aby z tego korzystać - mówi Maria Tomaszewska, która była organizatorem Dnia Papieskiego w szkole.

Nagrody wyróżnionym uczniom za wykonane prace plastyczne wręczała radna Rady Miejskiej i katechetka w szkole Maria Tomaszewska oraz Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Słodkie upominki dla wszystkich uczniów ufundowała Maria Tomaszewska.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |