Kto do Rady Powiatu?
(24.10.2018)

Znane są także oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Świdnickiego. Najlepszy wynik odnotował PIS zdobywając 14 300 głosów (22,93%), co zagwarantuje zdobycie 8 mandatów. Drugie miejsce zajęła Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska (22,82%), na którą oddano 14 229 głosów, co oznacza zdobycie 8 manadatów.

FOTO: https://grybow.pl/e-urzad/wybory-2018/

Na trzecim miejscu znalazł się Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Powiat, który uzyskał 13 065 głosów (20,95%), co przełoży się na uzyskanie 6 manadatów. Na kolejnych miejscach znalazły się ugrupowania: Komitet "Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej" (8 354 głosów i 3 mandaty), SLD Lewica Razem (5 314 głosów i 1 mandat), Porozumienie Samorządowe Innowacyjny Samorząd (4 644 głosów i 1 mandat) oraz Porozumienie Jarosława Gowina (2 448 głosów), które nie wprowadzi do Rady Powiatu żadnego przedstawiciela.

Wśród 27 kandydatów, którzy otrzymali mandat radnego powiatowego są także reprezentanci gminy Żarów. Są to Grzegorz Osiecki, Urszula Ganczarek, Zygmunt Worsa, Marek Zywer

Mandaty radnego powiatowego zdobyli razem:
Stanisław Jarzyna, Magdalena Urbańska-Malucha, Ryszard Chołko, Krystian Werecki, Barbara Burak, Zbigniew Zduńczyk, Andrzej Gondek, Ireneusz Pałac, Zygmunt Worsa, Alicja Synowska, Krzysztof Sołtys, Urszula Ganczarek, Jacek Krzaczek, Grzegorz Osiecki, Marek Zywer, Urszula Olszewska, Leszek Niepsuj, Przemysław Stempniewicz, Kazimierz Chajduga, Tomasz Szuszwalak, Małgorzata Chodkiewicz-Bednarz, Ryszard Gawron, Piotr Fedorowicz, Krystian Ulbin, Halina Nawrocka, Małgorzata Daszkiewicz, Daria Kurek.

Na podst. danych z Państwowej Komisji Wyborczej