42. Zlot na Ślęży
(29.10.2018)

Na najwyższym szczycie Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego spotkali się turyści, by wziąć udział w 42. Zlocie. Wśród piechurów znalazła się liczna grupa Miejskiego Koła PTTK "Żarodreptaki".

Jesienny zlot na Ślęży jest zawsze dobrą okazją do podsumowań sezonu turystycznego oraz planowania wycieczek na nowy rok. - Powoli zamykamy sezon turystyczny. Żarów na wszystkich wydarzeniach turystycznych regionu obecny jest niemalże od samego początku. Tradycje turystyki krajoznawczej przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Powoli wybiegamy w przyszłość. Zawsze otwarciem nowego sezonu jest dla nas narciarski Bieg Piastów, który na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się już po raz 43. - relacjonuje Bolesław Moryl, prezes "Żarodreptaków".

Podczas Zlotu na Ślęży nie mogło zabraknąć kolorowych flag gminy Żarów. - Zawsze promujemy nasze miasto i gminę. Staramy się znaleźć wśród turystów osoby, które na wydarzenie dotarły z jak najdalszego zakątka, by wręczyć im pamiątki miasta Żarów. Tym razem książka "Gmina Żarów na starej pocztówce" powędrowała w północno-zachodnie rejony naszego kraju, a dokładnie do Wałcza - dodaje Bolesław Moryl.

Żarowskie koło PTTK Żarodreptaki podczas zlotu na Ślęży reprezentowały 23 osoby.

Krzysztof Dutkiewicz