Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Pierwszoklasiści z SP Żarów po ślubowaniu 
(31.10.2018)


  

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie przygotowywali się do tej uroczystości już pewien czas. Uczyli się wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób. Dziś, podczas oficjalnej uroczystości zaprezentowali swoje umiejętności.

W obecności rodziców, dziadków, starszych kolegów, nauczycieli, dyrektora i wicedyrektora szkoły oraz wszystkich zaproszonych gości uroczyści ślubowali dbać o dobrę imię szkoły, okazywać innym szacunek i uczyć się sumiennie. Przyrzekali być dobrym kolegą, dobrą koleżanką oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu zostali pasowani na uczniów przez dyrektor szkoły Helenę Słowik, wicedyrektora Adama Ciupińskiego oraz burmistrza Leszka Michalaka. - Będzie to dla Was kolejny rok szkolny obfitujący w nowe bogate doświadczenia. Wchodzicie w nowy etap życia. Za chwilę złożycie ślubowanie, po którym zostaniecie uczniami pierwszej klasy. Życzę Wam, drogie dzieci, samych wspaniałych i pogodnych chwil w naszej szkole - życzyła pierwszoklasistom Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

W podziękowaniu za przygotowaną część artystyczną pierwszoklasiści otrzymali słodkie upominki od wychowawców, nauczycieli oraz Rady Rodziców. Życzenia na ręce pierwszoklasistów, ich rodziców oraz słodkie upominki przekazał również burmistrz Leszek Michalak. - Drodzy uczniowie - jestem pod wrażeniem Waszych umiejętności. Jestem pewien, że kolejny etap nauczania będzie dla Was wspaniałą przygodą edukacyjną. Gratuluję i życzę samych przyjemnych chwil, tutaj w żarowskiej szkole - gratulował pierwszakom burmistrz Leszek Michalak.

Magdalena Pawlik

     

   


strona główna  |  do góry  |