Świętujemy 100-lecie Odzyskania Niepodległości
(05.11.2018)

Burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają wszystkich mieszkańców na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

PROGRAM OBCHODÓW:

9 listopada: godz. 18.00, Żarowska Izba Historyczna, ul. Dworcowa:

• Prelekcja Historyczna "Polscy Żołnierze na frontach I Wojny Światowej",

• Otwarcie wystawy "Co ziemia oddała"

10 listopada:

• godz. 6.00 Gminne Centrum Kultury i Sportu ul. Piastowska 10 A: 100 km/100 lat Żarowski Bieg Niepodległości,

• godz. 14.00 i 16.00 hala sportowa GCKiS przesłuchania konkursowe w ramach XX Festiwalu Pieśni Patriotycznej,

• godz. 15.00 sala kameralna I piętro wspólne robienie kotylionów, konkurs plastyczny "Radość z Niepodległej", wystawa podopiecznych pracowni plastycznej GCKiS "Twarze Niepodległości"

11 listopada:

• godz. 15.00 msza święta w intencji Ojczyzny Kościół p.w. Najświętszego Sercza Pana Jezusa,

• godz. 16.30 uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Narodowej: okolicznościowe przemówienia burmistrza Leszka Michalaka,

• godz. 17.30 koncert finałowy XX Festiwalu Pieśni Patriotycznej (hala sportowa GCKiS)