Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Obchody Święta Niepodległości w SP Żarów i SP Mrowiny 
(13.11.2018)


  

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie i Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach uroczystą akademią uczciły 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczęciem akademii było wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Hymn wykonano dokładnie o godzinie 11.11, w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej".

Uczniowie oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli krótko historię zaborów i moment odzyskania niepodległości. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami przemaszerowały w Biało-Czerwonym korowodzie pod Pomnik Pamięci Narodowej w Żarowie. - Nasza szkoła aktywnie włączyła się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Myślę, że nigdy nie jest za wcześnie, żeby nasze dzieci uczyć tego, czym jest patriotyzm, czym jest ojczyzna. Co oznacza miłość do ojczyzny. Tak, by nawet dla tych najmłodszych te hasła nie były tylko hasłami słownikowymi, ale rzeczywiście wartościami, które będą nosić w sercu - mówi Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Uczniowie gimnazjum oraz starszych klas żarowskiej podstawówki również pamiętali o świętowaniu 100-lecia Niepodległości. Podczas uroczystego apelu dyrektor placówki Helena Słowik wręczyła im nagrody za udział w konkursach historycznych oraz plastycznych, nie zabrakło także pieśni patriotycznych, ale najważniejszym momentem było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Szkoła Podstawowa w Mrowinach również wzięła udział w akcji "Hymn dla Niepodległej" organizowanej w całej Polsce. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły w piątek, 9 listopada o godzinie 11:11 odśpiewali uroczyście pełną wersję hymnu państwowego. Całość miała uroczystą oprawę, łącznie ze Sztandarem szkoły oraz galowym strojem uczniów i nauczycieli. Szkolne uroczystości Święta Narodowego w Mrowinach będą jeszcze kontynuowane we wtorek, 13 listopada. O godz. 16.00 odbędzie się uroczysta msza święta, a o godz. 17.00 wieczornica z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nagranie hymnu w wykonaniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach można odtworzyć na kanale na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Z-hu4sM_QeA 

Magdalena Pawlik

 

 

   

 

11 Listopada w Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach

     

   


strona główna  |  do góry  |