Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Przedszkolaki uczciły 100-lecie Niepodległości 
(14.11.2018)


  

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy piosenką i wierszem uczcili 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Rangę tego wydarzenia podkreśliły nie tylko galowe stroje, ale także biało-czerwone symbole narodowe. 

Podczas uroczystej akademii przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie zaśpiewały również wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, co wywarło ogromne wrażenie wśród siedzących na widowni gości. - Dziękuję dzieciom za wspaniały występ, a nauczycielom za ogromny wysiłek, zaangażowanie i ciężką pracę w przygotowanie obchodów stulecia niepodległości Polski. Stulecie odzyskania niepodległości to radosny jubileusz dla wszystkich Polaków - mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Dzieci doskonale poradziły sobie również z trudnymi rolami, pokazując za pomocą symboli, słów, muzyki i tańca najbardziej bolesne karty naszej historii, ale i będącą ich następstwem radość zwycięstwa. Na zakończenie uroczystości, wspólnie z całą społecznością przedszkolną dzieci odśpiewały nasz hymn narodowy, włączając się jednocześnie w bicie "Rekordu dla Niepodległej".

Upominkami za tak wspaniały występ artystyczny nagrodził ich burmistrz Leszek Michalak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   


 


  


strona główna  |  do góry  |