Przedszkolaki uczciły 100-lecie Niepodległości
(14.11.2018)

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy piosenką i wierszem uczcili 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Rangę tego wydarzenia podkreśliły nie tylko galowe stroje, ale także biało-czerwone symbole narodowe.

Podczas uroczystej akademii przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie zaśpiewały również wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, co wywarło ogromne wrażenie wśród siedzących na widowni gości. - Dziękuję dzieciom za wspaniały występ, a nauczycielom za ogromny wysiłek, zaangażowanie i ciężką pracę w przygotowanie obchodów stulecia niepodległości Polski. Stulecie odzyskania niepodległości to radosny jubileusz dla wszystkich Polaków - mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Dzieci doskonale poradziły sobie również z trudnymi rolami, pokazując za pomocą symboli, słów, muzyki i tańca najbardziej bolesne karty naszej historii, ale i będącą ich następstwem radość zwycięstwa. Na zakończenie uroczystości, wspólnie z całą społecznością przedszkolną dzieci odśpiewały nasz hymn narodowy, włączając się jednocześnie w bicie "Rekordu dla Niepodległej".

Upominkami za tak wspaniały występ artystyczny nagrodził ich burmistrz Leszek Michalak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.