Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem 
(15.11.2018)


  

Żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje szóstą edycję mikołajkowej akcji "Drogowskaz dla Świętego Mikołaja". Jest to akcja społeczna, mająca na celu pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z terenu gminy Żarów poprzez wyszukanie Świętych Mikołajów oraz przygotowanie paczek świątecznych dla wcześniej wytypowanych dzieci.

 

DROGOWSKAZ DLA ŚW. MIKOŁAJA

Waszym zadaniem jest przygotowanie paczki dla wybranego dziecka z załączonej podpowiedzi, a my gwarantujemy, że prezent nie tylko trafi do obdarowanego, ale zadbamy, aby był to jeden z najpiękniejszych momentów w jego życiu:

  1. W siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie (Żarów, ul. Armii Krajowej 54, pokój nr 3, koordynator akcji: Marta Łoboda) otrzymasz podpowiedź z imieniem i wiekiem dziecka do którego dzięki Tobie Mikołaj dotrze. Dzieci zasłużyły na prezent, a rodzice z powodu trudnej sytuacji finansowej najprawdopodobniej nie złożyli jeszcze zlecenia do Świętego Mikołaja.

  2. Chcemy, aby u jak największej liczby dzieci pojawił się uśmiech przy odbiorze prezentu. Dlatego do 22 listopada 2018r. wybierz swojego "Szczęśliwca"

  3. Przygotowaną paczkę dostarcz do Ośrodka Pomocy Społecznej: Żarów, ul. Armii Krajowej 54 w dniach 29-30.11.2018r. w godz. 8.00-15.00. Prezent musi być podpisany Imieniem obdarowanego dziecka oraz jego wiekiem. Ponadto na załączonej kartce należy wskazać numer dziecka z listy głównej, którą otrzymasz kontaktując się z koordynatorem.

  4. Prosimy nie pakuj do paczki owoców, aby się nie popsuły, chipsów, żywności (np. makaron, zupy instant, kasza itp.), cukierków z alkoholem oraz jogurtów, a także używanych rzeczy tj. zabawki, ubrania. Nie martw się też, że nie otrzymałeś podpowiedzi rozmiaru buta, odzieży. Nie o takie prezenty nam chodzi. Postaw na swoją intuicję. Niestety nie mamy też możliwości, aby dotrzeć do listów pisanych do Mikołaja, ale wiemy, że nasze dzieci są wdzięczne z otrzymywanych prezentów. Aby prezenty nie były zbyt zróżnicowane, prosimy o zachowanie tradycji. Z doświadczenia wiemy, że najwięcej prezentów szacowało się w kwocie 60-80 złotych.

  5. Paczki trafią do dzieci do 7 grudnia, a Ty już na zawsze będziesz Świętym Mikołajem, który znalazł drogowskaz i tym razem dotarł do dzieci!

 

 


  


strona główna  |  do góry  |