Halloween w żarowskiej bibliotece
(21.11.2018)

Pierwsza impreza halloweenowa, która odbyła się w żarowskiej bibliotece zgromadziła wielu uczestników. Biblioteka, na czas halloween'owej zabawy, zamieniała się w upiornie przystrojoną salę.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji oferty książkowej, a wśród atrakcji nie zabrakło zajęć plastycznych, rozwiązywania zagadek, a przede wszystkim dobrej wspólnej zabawy. - Pierwszym zadaniem było stworzenie mumii za pomocą papieru toaletowego. Konkurencja bardzo przypadła wszystkim do gustu. Śmiechu i radości było przy tym naprawdę dużo. Dzieci okazały się bardzo pomocne i po wyłonieniu zwycięzców, pomogły pozbierać cały papier, który pokrywał sporą część naszego holu. Policzenie wszystkich nietoperzy ukrytych w całej bibliotece okazało się najtrudniejszym wyzwaniem. Małe, czarne stwory potrafiły się ukrywać naprawdę dobrze. W czasie krótkiej przerwy na poczęstunek - na Oddziale dla Dorosłych zostały ukryte cukierki. Zadaniem uczestników było znaleźć je wszystkie, ale nie zjadać przed wyjaśnieniem całej konkurencji. Ilość cukierków bowiem oznaczała ilość psikusów, które dana para musiała wykonać, aby zasłużyć sobie na zjedzenie znalezionych łakoci. Ostatnim wyzwaniem było rozwiązywanie zagadek. Doprowadziły one uczestników do ukrytego skarbu, którym okazały się łakocie dla każdego dziecka. Nasza pierwsza zabawa halloween'owa okazała się niemałym sukcesem, chętnych było naprawdę sporo i uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę - mówi Katarzyna Baryliszyn z żarowskiej biblioteki.