Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Ruszyła budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych 
(22.11.2018)


  

Rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na ulicy Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie. Jest to już kolejna inwestycja wodno-kanalizacyjna realizowana na terenie naszego miasta. 

Wykonawcą zadania jest żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, a wszystkie prace, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, mają zakończyć się początkiem grudnia. - Rozpoczęliśmy budowę kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. W ramach zadania, przy ulicy Świerkowej oraz Modrzewiowej powstanie kanalizacja wraz z wykonaniem przepustów pod ścieżkę rowerową pod planowane przyłącza. Jest to pierwszy etap tego zadania, dlatego w przyszłym roku, inwestycja ta z pewnością będzie dalej kontynuowana - wyjaśnia Waldemar Baranowski prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

Budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie jest już kolejnym zadaniem inwestycyjnym w tym rejonie. W tym roku, na całym terenie domków jednorodzinnych w mieście powstały ścieżki rowerowe wraz z oświetleniem, a na niektórych odcinkach również nowe chodniki.

Całe zadanie realizowane jest w ramach projektu inwestycyjnego "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany - dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowa, Modrzewiowa i Jesionowa w Żarowie". Całkowity koszt zadania to kwota 253.195,50 złotych.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |