Święty Mikołaj zawita do Żarowa
(23.11.2018)

Jest taki dzień, jedyny w całym roku, kiedy zapach pieczonych pierników i czerwonego barszczu rozchodzi się po całym mieście. Dzwoneczki świętego Mikołaja rozbrzmiewają niczym dzwony kościelne, a na głowach mieszkańców pojawiają się czerwone czapki.

Już 9 grudnia o godzinie 15:00 targowisko miejskie w Żarowie zamieni się w bajkowe Miasteczko świętego Mikołaja. Podobnie jak w poprzednich latach będzie smacznie i kolorowo. Nie zabraknie zabaw i gier dla dzieci oraz występów artystycznych. Przejażdżki i zabawy z pomocnikami świętego Mikołaja, warsztaty zdobienia choinkowych ozdób, wspólne śpiewanie to tyko niektóre atrakcje i niespodzianki, jakie przygotowali organizatorzy tegorocznego Miasteczka Świętego w Żarowie.

Od kilku lat nieodłącznym elementem Miasteczka Świętego Mikołaja jest jarmark bożonarodzeniowy, na którym nie zabraknie oryginalnych świątecznych ozdób, prezentów, czy smakołyków kojaroznych ze świętami.

Program Miasteczka Świętego Mikołaja Żarów
9.12.2018 godz. 15.00-18.00 , Targowisko Miejskie

• 15:00 Parada Świętego Mikołaja - start Dworzec PKP

• 15:15 Otwarcie Miasteczka świętego Mikołaja i Jarmarku Bożonarodzeniowego

• 15:25 Wręczenie nagród laureatom konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną i zwycięzcom 3. edycji wielkiego testu wiedzy "Co ty wiesz o Żarowie?"

• 15:30 Przejażdżki /zabawy z pomocnikami świętego Mikołaja

• 15:40 Występ Kids Dance - grupa najmłodsza

• 15.45 Spotkania z Mikołajem, gwiazdkowe listy z życzeniami

• 16:00 Choinkowe warsztaty

• 16.30 Kids Dance i Ryszard Fidler w programie "Święty Mikołaj zawitał do miasta"

• 17.00 Wypuszczenie w niebo gwiazdkowych życzeń

• 17:15 Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego "Bożonarodzeniowe smaki" - piernik

• 17:30 Wspólne śpiewanie

• 18:00 Życzenia od Burmistrza Żarowa

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Sportu, Urząd Miejski w Żarowie,
Wspierają nas: Biblioteka Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna w Żarowie.