Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Sprawdzili swoją wiedzę sportową 
(26.11.2018)


  

Po raz czwarty spotkali się sympatycy sportu, by sprawdzić swoją wiedzę w Mistrzostwach Kibiców Sportowych. W pierwszej części na uczestników czekał test. W drugim etapie zawodnicy zmierzyli się z pytaniami otwartymi. Tematyka nawiązywała do wydarzeń historycznych oraz najnowszych dziejów sportu. Łącznie na jednego uczestnika przypadlo 50 pytań.

Ostatecznie najlepszym znawcą tematyki sportowej i tym samym tegorocznym mistrzem gminy Żarów został Edward Buszka, który obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Dariusz Heród, Włodzimierz Kutiuk, Leonard Rychel, Bolesław Moryl.

- Przez cztery lata Mistrzostw Kibiców Sportowych uczestnicy zmagali się z ponad 500 pytaniami. Sport cały czas nas bawi i sprawia, że lepiej funkcjonujemy w codziennym życiu - podkreśla Ryszard Prawdzik, pomysłodawca wydarzenia, któremu pomagała Ewa Wołek oraz Jan Caliński.

Zwycięzca z rąk Zastępcy Burmistrza Grzegorza Osieckiego otrzymał nagrodę pieniężną oraz okolicznościowy puchar, a na wszystkich zgromadzonych tego dnia kibiców czekała słodka niespodzianka. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


  


strona główna  |  do góry  |