Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

"To Im zawdzięczamy NIEPODLEGŁOŚĆ" 
(26.11.2018)


  

Uczniowie żarowskiego gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie przygotowali akademię z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program był dedykowany naszym żarowskim kombatantom, którzy z łezką w oku obserwowali z widowni program artystyczny w wykonaniu uczniów.

Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandarów i odśpiewanie hymnu państwowego. Minutą ciszy uczczono także pamięć poległych, którzy walczyli o odzyskanie wolności.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było jednak przedstawienie w wykonaniu grupy uczniów, którzy sami napisali scenariusz, przygotowali stroje i wyćwiczyli do perfekcji swoje role, aby pokazać nam, że chociaż każdy z nas jest inny, ma inne poglądy, inaczej się ubiera, słucha różnych rodzajów muzyki, to przecież wszyscy jesteśmy Polakami, kochamy swoją Ojczyznę i pragniemy być jej wierni. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. - Serdecznie gratuluję wspaniałego występu artystycznego. Dziś są z nami nasi żarowscy kombatanci, a to dla nich wyjątkowy czas. Dziękuję w ich imieniu za przypomnienie historii naszego narodu. Nie możemy nigdy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji i kulturze. Musimy pamiętać, jak ważną datą w kalendarzu jest dla nas Polaków 11 listopada - mówił podczas uroczystości burmistrz Leszek Michalak.

Burmistrz Leszek Michalak podziękował żarowskim kombatantom z Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, wręczając im upominki.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |