Andrzejki w żarowskiej bibliotece
(03.12.2018)

Tradycyjnie biblioteka oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie zorganizowali wieczór andrzejkowy dla seniorów. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie zabrakło wspólnego karaoke, andrzejkowych wróżb i tańca do późnych godzin wieczornych.

Impreza odbyła jak co roku w żarowskiej bibliotece. - Andrzejki, które organizujemy w naszej bibliotece cieszą się niesłabnącą popularnością. Specyficzny klimat, który panuje wśród książek, sprzyja dobrej zabawie i serdecznym rozmowom. Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania piosenki "Listopad, gdy już kończy dzień", a potem były piosenki biesiadne i turystyczne, śpiewane solo i chórem, tańce w rytm współczesnych melodii i z lat 80-tych. A wszystko przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wiedźma Ania, w którą tradycyjnie wcieliła się Anna Sikora, przygotowała wiele zabaw i wróżb, m.in. andrzejkowe puzzle, wybór Wiedźmy 2018, taniec integracyjny "Powitanie", taniec z wałkiem, liczbowe wróżby i wiele innych atrakcji. Zabawa była przednia, śmiechu było co niemiara. Czas upłynął bardzo szybko w radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony wieczór i do zobaczenia za rok na kolejnych Andrzejkach - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Impreza została zorganizowana wspólnie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a sprzęt użyczyło na potrzeby seniorów Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Oprac. Magdalena Pawlik