Szkoła Podstawowa w Żarowie pomaga Hospicjum
(05.12.2018)

W ubiegłym roku Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Medycznym "Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska". Już drugi rok uczestniczymy w Projekcie "Formuła Dobra", w ramach którego jesteśmy wolontariuszami i bierzemy udział w akcjach charytatywnych na rzecz podopiecznych Hospicjum.

W ramach zbliżającego się Dnia Świętego Mikołaja w naszej szkole od połowy listopada trwała akcja, której celem była świąteczna zbiórka słodyczy i specjalistycznych produktów dla dzieci z rodzin objętych opieką hospicyjną. Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły po raz kolejny wykazali się wielkim altruizmem, empatią i wrażliwością na drugiego człowieka, a ilość zebranych darów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i pracowników Hospicjum.

Marcin Perzyńki - koordynator wolontariatu
Anna Dziedzic, Agata Kovaci - Samorząd Uczniowski