Jest nowy numer Gazety Żarowskiej
(07.12.2018)

Wczoraj do rąk czytelników trafił nowy numer Gazety Żarowskiej. A w nim znajdziecie Państwo zaproszenie na Miasteczko Świętego Mikołaja oraz Jarmark Bożonarodzeniowy w Żarowie, które odbedą się już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia. Szczegółowy program uroczystości można zaleźć w tym numerze gazety.

Ponadto piszemy także o realizowanych inwestycjach na terenie naszego miasta. Trwają remonty budynków w ramach projektu Rewitalizacji Miasta Żarów, rewitalizacja stadionu miejskiego oraz przebudowa gminnych dróg.

Piszemy także o jubileuszu 70-lecia Żarowskiej Orkiestry Dętej oraz złotych godów Państwa Haliny i Henryka Rycerz.

Jeszcze w tym roku ruszy kolejna duża inwestycja kanalizacyjna na terenie naszej gminy. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na budowę kanalizacji w Kalnie, a pierwsze prace mają się rozpocząć jeszcze w grudniu 2018 roku. Budowa kanalizacji będzie także kontynuowana w Mrowinach oraz Żarowie. Na wszystkie te zadania otrzymaliśmy rekordowo wysokie dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O szczegółach piszemy w tym numerze gazety.

Burmistrz i Rada Miejska zostali zaprzysiężeni na pierwszej inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się niespełna miesiąc po wyborach samorządowych.

Tradycyjnie na czytelników czeka też garść informacji kulturalnych i sportowych.

Miłej lektury!
Redakcja gazety