Miasteczko Świętego Mikołaja
(11.12.2018)

Magia nadchodzących świąt Bożego Narodzenia była wyczuwalna podczas niedzielnego Miasteczka Mikołaja. Kolorowy orszak Kids Dance wprowadził Świętego Mikołaja i Jego pomocników na targowisko miejskie, na którym czekały już tłumy żarowian.

Gorąca czekolada, czerwony barszcz, świąteczne ozdoby, występy artystyczne, warsztaty gwiazdkowe czy przejażdżki na osiołku to tylko niektóre z atrakcji, jakie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaplanowało podczas tegorocznego miasteczka. Pachnące świętami pierniki, choinki, smakołyki i ozdoby wprawiły każdego w doskonały przedświąteczny nastrój.

Nagrodziliśmy także uczestników konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną oraz 3. edycji wielkiego testu wiedzy "Co ty wiesz o Żarowie?". Nagrody laureatom konkursu wręczali burmistrz Leszek Michalak, Stanisława Biernacka dyrektor żarowskiej biblioteki oraz Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.

W tym roku podczas Miasteczka Świętego Mikołaja zbieraliśmy pieniądze na leczenie i rehabilitację Adasia Szczurka, mieszkańca gminy Żarów. Wspólnymi siłami udało się uzbierać 3462,79 złotych, 4 euro i 71 centów. - Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane serca i pomoc. W imieniu swoim i syna, jak również bardzo dziękuję gminie za zorganizowanie zbiórki, dziękuję także wolontariuszom. Dziękujemy z całego serca - mówi Paulina Szczurek mama Adasia.

Przygotowane stoiska artystyczne także cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na scenie wystąpił żarowski chór Senyor Rici oraz dzieci oraz młodzież w programie "Święty Mikołaj zawitał do miasta".

Był także czas na świąteczne życzenia i wspólne kolędowanie. Życzenia mieszkańcom naszej gminy składali poseł na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, burmistrz Leszek Michalak, radna powiatu świdnickiego Urszula Ganczarek i Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu we Żarowie.

Wyniki konkursu plastycznego:

- Kategoria I: przedszkolaki:

• I miejsce: Hania Tomalak - 3 lata

1. Maja Kot - Chatka Małolatka
2. Miłosz Leja - 5 lat SP Zastruże
3. Mateusz Mazur - 5 lat SP Zastruże
4. Paweł Odon - 3 lata SP Zastruże
5. Wiktor Ostrejko - grupa 3-4 latków SP Zastruże

- Kategoria II: uczniowie szkół podstawowych, klasy 0-III:

• I miejsce: Aleksander Jarosz - kl. 0 "c" SP Żarów

• II miejsce: Weronika Darowska - kl. II "a" SP Żarów

• III miejsce: Kaja Duszyńska - kl. 0 "d" SP Żarów