Finał akcji "Drogowskaz dla Świętego Mikołaja"
(13.12.2018)

Choć był bardzo zapracowany, nie mógł zapomnieć o najmłodszych mieszkańcach gminy Żarów. I nie zawiódł! Święty Mikołaj w środę, 5 grudnia obdarował świątecznymi prezentami 69 dzieci. A wszystko dzięki mikołajkowej akcji "Drogowskaz dla Świętego Mikołaja", realizowanej przez żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Cała akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie hojność i ofiarność mieszkańców gminy Żarów oraz instytucji, firm i przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie gminy Żarów. - Drogowskaz dla Świętego Mikołaja to akcja społeczna, mająca na celu pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z terenu Gminy Żarów poprzez wyszukanie Świętych Mikołajów oraz przygotowanie paczek świątecznych dla wcześniej wytypowanych maluchów. Finał tegorocznej, szóstej już edycji projektu, odbył się 5 grudnia w sali widowisko - sportowej w Żarowie. W tym dniu paczki trafiły do 69 dzieci w wieku od 1 do 12 roku życia. W oczekiwaniu na prezenty, dzieci wzięły udział w atrakcjach przygotowanych przez z Mikołaja i jego Elfa. Wspólne zabawy przy zimowych piosenkach przyniosły dzieciom dużo radości. Nie zabrakło mikołajkowych tańców, quizu mikołajkowego oraz śmiesznych gier i konkursów dla dzieci z użyciem kolorowych zabawek. Serdecznie dziękujemy naszym "Mikołajom" za zaangażowanie w akcję - mówi Marta Łoboda z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Podziękowania kierujemy do podmiotów, działających na terenie naszej Gminy:

1. Szkoły Podstawowej w Żarowie
2. Szkoły Podstawowej w Imbramowicach
3. Szkoły Podstawowej w Zastrużu
4. Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
5. Komisariatu Policji w Żarowie
6. Szkoły Podstawowej w Mrowinach
7. Biblioteki Publicznej w Żarowie
8. Radnych Rady Miejskiej w Żarowie
9. Urzędu Miejskiego w Żarowie
10. Bajkowego Przedszkola w Żarowie
11. Firmy Daicel Safety Systems Europe sp. z o.o.
12. Firmy NOVA sp. z o.o.
13. Firmy Yagi Poland Factory
14. Firmy Colorobia Polska sp. z o.o.
15. Firmy ILP sp. z o.o.
16. Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie

W akcję włączyły się także osoby indywidualne, za co serdecznie dziękujemy:

1. Lucynie Skorupskiej
2. Magdalenie Zaśko
3. Joannie Pabis
4. Halinie Hryciuk
5. Joannie Cieleckiej
6. Marzenie Kołodka
7. Annie Bujak
8. Kolecie Politacha
9. Ewie Kaczorowskiej

Słowa podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaangażowanych w realizację "Drogowskazu dla Świętego Mikołaja".