Wybieramy "Sportową Indywidualność Gminy Żarów"
(14.12.2018)

Na co dzień walczą o sukcesy i medale. Teraz powalczą o miano najlepszego sportowca 2018 roku. Mieszkańcy gminy Żarów po raz szósty wybiorą najlepszego sportowca i trenera. W tej edycji konkursu zostanie również wręczona nagroda specjalna "Zasłużony dla żarowskiego sportu".

Na zdjęciu nagrodzeni sportowcy i trenerzy 2017 roku: Marek Baryłko, Damian Daniel, Martyna Janaszek, Aleksandra Porabik,
Oliwia Brańka, Artur Adamek, Michał Bieszczad. Nagrodę specjalną „Zasłużony dla żarowskiego sportu” otrzymał Paweł Fajdek.

Będzie to kolejna szansa, by docenić tych, którzy dostarczali wyjątkowych emocji i nierzadko byli dumą mieszkańców. - W tegorocznym konkursie możemy oddawać swój głos w pięciu kategoriach. Do wyboru jest zawodowiec, zawodnik amator-senior (powyżej 18 roku życia), zawodnik amator-junior (poniżej 18 roku życia), trener i nagroda specjalna dla zasłużonego sportowca - wyjaśnia Kazimierz Bordulak przewodniczący Rady Sportu.

Do udziału w konkursie "Sportowe Indywidualności Gminy Żarów" zawodników sportowych może zgłaszać klub sportowy, przedstawiciele Komisji ds. Sportu i Kultury przy Radzie Miejskiej w Żarowie bądź co najmniej 15-osobowa grupa mieszkańców. W każdej kategorii można zgłosić tylko jednego kandydata, który jest mieszkańcem gminy Żarów i trenuje poza Żarowem lub trenuje w klubie sportowym z terenu gminy Żarów albo reprezentuje gminę Żarów. - W zgłoszeniach prosimy zaznaczać klub sportowy, w jakim trenuje dany zawodnik, jego osiągnięcia, adres zamieszkania i datę urodzenia. Wytypowani sportowcy muszą również wyrazić pisemną zgodę na udział w konkursie i publikację własnego wizerunku - mówi Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej Żarowa.

Wyboru najlepszego sportowca 2018 roku dokona specjalnie powołana Kapituła w osobach burmistrza Leszka Michalaka, przewodniczącego Rady Miejskiej, przedstawiciela Rady Sportu, Komisji ds. Sportu i Kultury przy Radzie Miejskiej w Żarowie oraz Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Organizatorem konkursu jest burmistrz Leszek Michalak. Termin zgłaszania kandydatów upływa 21 grudnia o godz. 15.30.

Wnioski o nadanie odznaczenia "Sportowa Indywidualność Gminy Żarów" pobrać można w Biurze Obsługi Klienta, w Urzędzie Miejskim, ul. Zamkowa 2 w Żarowie lub ze strony internetowej (poniżej). Wypełnione wnisoki składamy w Biurze Obsługi Klienta.

PLIK DO POBRANIA: