Świąteczny prezent dla seniorów
(17.12.2018)

To było wyjątkowe spotkanie nie tylko dla samych dzieci, ale również seniorów z żarowskiego Domu Seniora. Reprezentacja 23 Świdnickiej Gromady Zuchowej Leśne Duszki w ramach zdobywania sprawności "Strażnik Betlejemskiego Światełka Pokoju" ze swoim specjalnym programem artystycznym wystąpiła przed podopiecznymi Domu Seniora w Żarmedzie.

Zaśpiewali kilka kolęd przy akompaniamencie instrumentów. Wraz z gromadą wystąpiła też solo uczennica Hania Piasecka z SP w Imbramowicach z kolędą pt. "Kolęda dla nieobecnych". - Chcieliśmy poprzez ten występ podarować uśmiech wszystkim seniorom. I sprawić, aby ten przedświąteczny czas był wyjątkowy dla każdego z nich. Cel chyba został osiągnięty. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci, a seniorom zapewne też spodobał się program artystyczny zuchów, bo gromko nas oklaskiwali, a niekiedy śpiewali kolędy razem z nami. Nasz występ, dwie pary skrzypiec, trąbka sprawiły, iż u niejednej osoby pojawiły się łzy wzruszenia. Na koniec złożyliśmy wszystkich obecnym życzenia i wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kartki - mówi Drużynowy hm. Michał Działowski HR opiekun drużyny.

Oprac. Magdalena Pawlik