Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Bezpłatne dyżury specjalistów 
(10.01.2019)


  

Potrzebujesz pomocy? Ruszyły darmowe porady specjalistów. Mieszkańcy gminy Żarów mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych u terapeuty uzależnień, psychologa, radcy prawnego, psychoterapeuty ds. pracy z osobami w kryzysie i terapeuty uzależnień w zakresie uzależnienia od narkotyków. 

 

Bezpłatne poradnictwo specjalistyczne skierowane jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy Żarów. Poradnictwo prowadzone jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie. - Z darmowych porad może korzystać każdy mieszkaniec naszej gminy. Taka wizyta jednak będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie (pokój nr 3). Na wizytę należy umówić się osobiście. Zgłoszenia przyjmowane będą również telefonicznie pod nr tel. 748 57 03 09. Osoby niepełnoletnie na pierwszą konsultację muszą zgłosić się z rodzicem/opiekunem prawnym. - mówi Marta Łoboda z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Harmonogram dyżurów w 2019 roku:

  • terapeuta uzależnień - poniedziałek w godz. 8.30 - 11.30 - wstępna diagnoza, udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od alkoholu, pomoc osobom współuzależnionym, konsultacje dla rodzin osób uzależnionych, kwalifikowanie osób do udziału w grupie edukacyjno - motywacyjnej. Pomoc terapeutyczną w tym zakresie świadczy specjalista terapii uzależnień Pan Sławomir Czyż.

  • psycholog - wtorek w godz. 15.30 - 18.30 (3x w miesiącu) - udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji psychologicznych, wstępna diagnoza, interwencja kryzysowa, terapia krótkoterminowa, praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Pomoc w tym zakresie świadczy psycholog - Pan Kornel Łysyk.

  • radca prawny - czwartek w godz. 16.00 - 18.00 - świadczenie poradnictwa oraz konsultacji indywidualnych w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i prawa pracy. Radca prawny w ramach konsultacji nie pisze pism procesowych ani nie reprezentuje stron przed sądami i organami administracji publicznej. Pomoc prawna świadczona jest przez radcę prawnego - Mariusza Starke.

  • psychoterapeuta ds. pracy z osobami w kryzysie - poniedziałek w godz. 15.00 - 18.00 (2x w miesiącu) - świadczenie poradnictwa i indywidualnych konsultacji dla osób znajdujących się w kryzysie (po traumatycznym wydarzeniu, będących w przewlekłym stresie), ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z problemem alkoholowym lub przemocą w rodzinie. Dyżur prowadzi psychoterapeuta - Pani Dorota Werner.

  • terapeuta uzależnień w zakresie uzależnienia od narkotyków - pierwsza środa miesiąca w godz. 15.00 - 17.00, wstępna diagnoza, udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od narkotyków i zagrożonych uzależnieniem, wstępna diagnoza, pomoc osobom współuzależnionym, konsultacje dla rodzin osób uzależnionych. Pomoc terapeutyczną w tym zakresie świadczy instruktor terapii uzależnień Pan Aleksander Krzysztof Matusiak.

 

 


  


strona główna  |  do góry  |