Jest już nowy numer gazety
(17.01.2019)

Dziś do rąk czytelników trafił pierwszy w tym roku numer Gazety Żarowskiej. A w nim przeczytać można i zobaczyć fotorelację z otwarcia Żłobka Miejskiego "Bajkowa Kraina" w Żarowie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już po raz 27. Tradycyjnie do tej szlachetnej zbiórki przyłączyli się chętnie mieszkańcy naszej gminy. Na wszystkich uczestników tej świątecznej imprezy czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez żarowski sztab WOŚP, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Bajkowe Przedszkole i Żłobek Miejski "Bajkowa Kraina" w Żarowie. W sumie żarowski sztab zebrał rekordową kwotę 32.456,91 złotych. Fotorelację z tej imprezy można przeczytać w dzisiejszym wydaniu gazety.

Burmistrz Leszek Michalak przedstawia informację dotyczącą postępowania w sprawie wydania deczyji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Budowa zakładu dróg wraz z infrastrukturą" w Żarowie.

Jakie zadania inwestycyjne zostały zapisane w nowym budżecie gminy Żarów, który Rada Miejska uchwaliła jeszcze w starym roku? Piszemy o tym w gazecie.

Przygotowaliśmy również dla czytelników dane statystyczne z ewidencji ludności Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie.

W tym numerze także zaproszenie na występ Kabaretu Smile w Żarowie, koncert noworoczny oraz ferie w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, bibliotece.

Gmina Żarów wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do przygotowania wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła. O tym, jak i do kiedy złożyć deklarację na wymianę starego pieca podajemy w nowym numerze gazety.

Na czytelników czeka także podsumowanie roku sportowego w naszej gminie.

Miłej lektury!
Redakcja gazety