Umowy na wsparcie hospicjum i prowadzenie rehabilitacji podpisane
(28.01.2019)

Jak co roku burmistrz Leszek Michalak przyznał dofinansowania z budżetu gminy Żarów stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym działającym w naszym mieście. Jak do tej pory, na ich działalność przeznaczonych zostało ponad 66 tysięcy złotych.

Kilka dni temu podpisane zostały umowy z Towarzystwem Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Świdnicy na realizację zadania "Działania na rzecz osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej" oraz Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja" na dwa zadania "Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów" i "Prowadzenie placówki wsparcia dziennego na terenie miasta Żarów".

Na wsparcie hospicjum, z którego usług korzystają także mieszkańcy gminy Żarów i inni mieszkańcy powiatu świdnickiego przekazanych zostało 12.200 złotych. Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Żarów z opieki świdnickiego hospicjum mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy naszej gminy. - Pan Leszek Michalak Burmistrz Żarowa podpisał jako pierwszy samorządowiec umowę na wsparcie swoich mieszkańców bezpłatną opieką medyczną, jaką świadczymy. Serdecznie dziękujemy. W minionym roku z tych usług skorzystało 9 osób z terenu gminy Żarów - wyjaśnia Gabriela Kaczkowska z Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Świdnicy.

Środki z budżetu gminy Żarów otrzymało także Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja". Na realizację zadania "Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów" stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 24 tysięcy złotych, a na zadanie "Prowadzenie placówki wsparcia dziennego na terenie miasta Żarów" kwotę 30 tysięcy złotych. Umowę podpisali burmistrz Leszek Michalak, Helena Słowik prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja" oraz Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie. W minionym roku z dofinansowanych usług rehabilitacyjnych skorzystało 388 mieszkańców naszej gminy.

Podpisanie umowy na realizację zadania "Działania na rzecz osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej" z Towarzystwem Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Świdnicy

Podpisanie umów z Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja" na realizację zadań: "Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów" oraz "Prowadzenie placówki wsparcia dziennego na terenie miasta Żarów".