Przyjdź na spotkanie w sprawie wymiany pieca
(30.01.2019)

Gmina Żarów wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do przygotowania wspólnego wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym. W ramach projektu możliwe będzie dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych.

Każdy zainteresowany wymianą źródła ciepła na takie proekologiczne, może przyjść w poniedziałek, 4 lutego 2019r. na spotkanie z urzędnikami, którzy będą wyjaśniać, jak skorzystać ze wsparcia.

Spotkanie w sprawie pozyskania środków na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym (np. koks, węgiel, ekogroszek) na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła (gaz sieciowy, gaz butlowy, pellet, energia elektryczna, instalacja fotowoltaiczna jako uzupełnienie nowego źródła ciepła) zaplanowano zostało na 4 lutego 2019r. o godz. 18.00 w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie.

FOTO: http://bochnia.eu/mieszkaniec/program-ochrony-powietrza-2/program-ochrony-powietrza-3/