Zabawa karnawałowa w Kalnie
(31.01.2019)

Wspólna zabawa, słodki poczęstunek, konkursy i wizyta Świętego Mikołaja. Najmłodsi mieszkańcy Kalna tradycyjnie świętowali karnawał na zabawie mikołajkowej, którą zorganizowalo Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "Kalinów". W organizację imprezy zaangażowali się także rodzice dzieci.

Świetlica wiejska zamieniła się w pięknie udekorowaną salę balową, a wśród dzieci można było spotkać prawdziwe księżniczki, aniołki, pszczółki, syrenki i inne postaci z bajek. - Ten Bal jest co roku bardzo wyczekiwany przez dzieci i rodziców, dostarcza wszystkim wiele radości i przeżyć. Rodzice dbają, aby dzieci były pięknie poprzebierane, nie sposób wymienić tych wszystkich poprzebieranych postaci. Dzieci wspaniale się bawiły, biorąc udział w konkursach i zabawach często wspólnie z rodzicami. Na stołach mamusie zadbały o słodki poczęstunek i ciepłą przyjazną atmosferę. Dzięki sponsorom z Kalna, którym ogromnie z całego serca dziękuję, dzieci zabawiała grupa animatorów " Ale Heca ", która zdobyła serca dzieciaków i pozwoliła wszystkim i dorosłym i dzieciom przenieść się z zaczarowany świat szaleństw. Na zakończenie wspólnej zabawy przyjechał do nas Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty, nie tylko dzieciom. Młodzież oraz organizatorzy zabawy także otrzymali małe słodkości - mówi Ewa Wołek z Kalna.

Karnawałową zabawę na zdjęciach uwieczniła fotograf Małgorzata Niewada.

Oprac. Magdalena Pawlik