Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

 

Ferie na półmetku 
(04.02.2019)


  

Dotarliśmy do połowy ferii. Od samego początku zajęcia w bibliotece cieszą się dużym powodzeniem, chętnych do wspólnej zabawy nie brakuje. Motywem przewodnim w tym roku jest promowanie wśród dzieci gier planszowych.

Rozwijają one pamięć, koncentrację, uczą logicznego myślenia, zdrowej rywalizacji i dobrze wpływają na kontakt z rówieśnikami. - Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Nasze gry cieszą się dużym zainteresowaniem, dzieci chętnie się angażują i uczą nowych zasad, rozwijają swoje zdolności, ale przede wszystkim dobrze bawią. Codziennie uczestniczą w zajęciach plastycznych. Do tej pory przygotowaliśmy już bajkowe postaci, zimowe pejzaże, ozdobne śnieżynki i maski karnawałowe. Prace powstają przy zastosowaniu różnych technik, aby codziennie dzieci mogły spróbować swoich sił w innej technice. Quizy muzyczne, kalambury, pogawędki tematyczne, wspólne oglądanie bajek, zabawy zespołowe, łamańce językowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo cieszymy się z tak z dużej frekwencji. Wszystkich chętnych, którzy nudzą się w domu zapraszamy do wspólnej zabawy - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Ferie wciąż jeszcze trwają, dlatego warto skorzystać z atrakcyjnej oferty zajęć biblioteki i innych żarowskich instytucji.

Oprac. Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
     


strona główna  |  do góry  |