Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
(20.02.2019)

1 marca obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji szósty raz w Polsce, a po raz drugi w Żarowie odbędzie się "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Żarowski bieg zaplanowano na 3 marca 2019. Wydarzenie organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu odbędzie się w Parku Miejskim przy ulicy Zamkowej.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu wydarzenia w biurze zawodów w Parku Miejskim. Pierwszych 120 osób, które zapiszą się na bieg otrzyma pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Start zaplanowano na godzinę 12.00. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów - jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.

Wśród uczestników biegu rozlosowane zostaną nagrody. Ilość miejsc ograniczona.

PROGRAM:

Niedziela 3 marca 2019r.