PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE

    

 

Pomoc prawna 

A A A

  

RADCA PRAWNY
(konsultacje bezpłatne)

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie
ul. Armii Krajowej 54
58-130 Żarów

Dyżury: czwartek godz. 16:00-18:00

Na spotkanie z radcą prawnym można umówić się po uprzednim wyznaczeniu terminu. Termin wizyt wyznacza pracownik Punktu Konsultacyjnego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarowie, Marta Łoboda . Zapisy odbywają się codziennie w godzinach pracy ośrodka.

 

Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie 
(06.03.2017)

Zespół Interdyscyplinarny w Żarowie informuje, że od marca 2017 r. rusza kolejna edycja programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

Program skierowany jest do mężczyzn skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z art. 207 kk (znęcania się psychicznego, fizycznego nad rodziną) m.in. korzystających z warunkowego zawieszenia kary pozbawienia wolności, skazanych prawomocnym wyrokiem, ale przedterminowo zwolnionych oraz mężczyzn, co do których istnieje podejrzenie o stosowania przemocy wobec osób bliskich.

Program obejmuje II etapy pracy z osobami stosującymi przemoc. I etap to konsultacje indywidualne, które będą odbywać się począwszy od marca do kwietnia 2017 r. II etap to zajęcia grupowe, w wymiarze 60 h, które rozpoczną się na przełomie kwietnia/maja 2017 r.

Szczegółowych informacji udziela pani Renata Halejcio (pracownik PCPR w Świdnicy). Osoby zainteresowane mogą zapisywać się bezpośrednio w punkcie Interwencji Kryzysowej przy ul. Żeromskiego 16/8, 58-100 Świdnica, bądź pod nr tel. 074 - 856-58-15.

 

  


  


strona główna  |  do góry  |