Jesteś na > Aktualności Zimowisko w Zastrużu

Dzieci podczas oglądania wystawy
06-02-2019

Zimowisko w Zastrużu

Każdego roku Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu oraz Stowarzyszenie Nasze Dzieci – Wspólna Szkoła organizuje podczas ferii zimowych zimowisko. W tegorocznym wypoczynku zimowym wzięło udział 40 dzieci z gminy Żarów.

Dla wszystkich uczestników przygotowano, jak zawsze, wiele atrakcji. Wśród nich były wyjazdy na basen, lodowisko, Andrzejówki, Bobolandii i do Parku Trampolin we Wrocławiu. Dzieci wzięły także udział w turnieju szachowym i rozgrywkach w gry planszowe.

Największą jednak atrakcją była wycieczka do Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie uczestnicy sami pracowicie wypłukiwali złoto, przeszli podziemną trasą turystyczną, podziwiali średniowieczną osadę górniczą i płynęli pod ziemią łodzią. W zimowisku uczestniczyli również wolontariusze Karim z Maroka i Vihanga ze Sri Lanki. Wspólnie spędzony czas, wspólne tańce i zabawy były doskonałą okazją do doskonalenia przez uczniów kompetencji językowych. Zimowisko zostało wsparte finansowo z 1% pozyskanego przez stowarzyszenie za rok 2017, z racji tego, że stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Zwracamy się z prośbą, jeśli Państwo nie podjęli jeszcze decyzji o przekazaniu 1% za rok 2018, o przekazanie go na rzecz Stowarzyszenia Nasze Dzieci-Wspólna Szkoła w Zastrużu. Wystarczy wpisać KRS 0000161988. Jesteśmy ogromnie wdzięczni. Serdeczne podziękowania składam nauczycielom, opiekunom zimowiska ze Szkoły Podstawowej w Zastrużu – powiedziała Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Oprac. Magdalena Pawlik