Jesteś na > Aktualności Sukces MOW Mrowiny

Zawodnicy z pucharem i syplomem
04-04-2019

Sukces MOW Mrowiny

Aktywność fizyczna nierozerwalnie łączy się z radzeniem sobie z przeciwnościami. Wiedzą o tym dobrze w Młodzieżowym Ośrodku wychowawczym w Mrowinach. Podopieczni placówki odnieśli kolejny sukces sportowy i będą reprezentować region w Mistrzostwach Polski.

W Nysie odbyły się eliminacje do krajowego czempionatu Ośrodków Wychowawczych w tenisie stołowym. Zwycięstwa z MOK Smolnik oraz MOW Wałbrzych przyniosły podopiecznym mrowińskiej placówki awans do ścisłego finału. Tutaj nie dali żadnych szans gospodarzom zawodów, wygrywając pewnie 4:1. Zwycięstwo dało wymarzony awans do Mistrzostw Polski Ośrodków Wychowawczych.

Wygrana oraz porażka są nieodłącznym elementem rywalizacji. Zdecydowanie łatwiej się wygrywa. Żeby tak było, trzeba dużo samozaparcia w realizacji swoich działań. Mocniej koncentrujemy się w porażkach, które stanowią dla nas wyzwanie do osiągnięcia celów sportowych oraz życiowych – podkreśla wychowawca Zbigniew Ogryzek, dla którego sport w resocjalizacji młodzieży jest na pierwszym miejscu.

Mistrzostwa Polski Ośrodków Wychowawczych w tym roku odbędą się we Włocławku.

Na zdjęciu od lewej strony: Zbigniew Ogryzek (wychowawca), Mateusz Smolański, Dawid Pysznik, Tomasz Kryściak-Pacholski, Ireneusz Kozieł (wicedyrektor).

Krzysztof Dutkiewicz

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)