Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Co dalej z otaczarnią?

  Aktualności

Uczestnicy spotkania
22-05-2019

Co dalej z otaczarnią?

W poniedziałek, 20 maja, w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Żarowie odbyło się spotkanie władz gminy, radnych oraz przedstawicieli komitetu protestacyjnego „Komitet Społeczny Żarów 'Nie dla Asfaltowni w Żarowie'” w sprawie omówienia działań podejmowanych przez Burmistrza w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla planowanej przez firmę Pro-Tra Building tzw. „otaczarni” w Żarowie.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele firmy Zielone Oko ze Świdnicy, która na zlecenie Urzędu Miejskiego w Żarowie przygotowała analizę postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla Wytwórni Mas Bitumicznych.

Na wstępie Burmistrz Leszek Michalak przedstawił zebranym działania, jakie były podjęte w tej sprawie w przeciągu ostatniego miesiąca, jaki minął od ostatniego spotkania, a Krzysztof Okrasiński omówił postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w przypadku budowy wytwórni mas bitumicznych.

Po prezentacji wywiązała się dyskusja, w trakcie której przedstawiciele Komitetu protestacyjnego dopytywali o możliwości podejmowania dodatkowych działań zmierzających do zablokowania budowy wytwórni mas bitumicznych. Wypowiedzi Burmistrza Leszka Michalaka niosły jednoznaczną informację, że gmina podejmuje, zgodne z prawem działania, których celem jest zablokowanie inwestycji.

W podsumowaniu dyskusji przedstawiciele Komitetu stwierdzili, że akceptują działania podejmowane przez Burmistrza i oczekują, że doprowadzą do tego, że inwestycja nie powstanie.

GW