Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Gdzie i kiedy wystawiać odpady...

  Aktualności

Ulotka strona 2 Zbiórkka odpadów Komunalnych
29-07-2019

Gdzie i kiedy wystawiać odpady wielkogabarytowe?

Przypominamy, że w każdy ostatni piątek miesiąca odbierane są spod nieruchomości odpady wielkogabarytowe tj. meblościanki, dywany, meble wypoczynkowe, zużyty sprzęt RTV i AGD (musi być kompletny) oraz do 4 szt. opon samochodowych.

Wystarczy zgłosić telefonicznie do Urzędu Miejskiego w Żarowie tel. 74 30 67 334 lub 74 30 67 351 konieczność odbioru i wystawić odpady przed nieruchomość lub przy pojemniku na śmieci w piątek do godz. 8. 00 rano. Pracownicy firmy Eneris nie wchodzą na teren prywatny i nie wynoszą odpadów z domów czy mieszkań.

Należy pamiętać, że firma sprzedająca nowy sprzęt RTV i AGD jest prawnie zobligowana do odbioru od klienta sprzętu zużytego, przy zachowaniu rodzaju sprzętu tzn. lodówka za lodówkę a nie kupujemy lodówkę a chcemy oddać np. telewizor. Przypominamy jednocześnie, że wystawianie ww. odpadów przed nieruchomość w innym terminie lub podrzucanie pod pojemniki do zbiórki selektywnej jest niedopuszczalne i podlega karze grzywny. W przypadku, gdy mieszkaniec gminy chce pozbyć się ww. odpadów w innym terminie, może je bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Żarowie przy ul. Armii Krajowej 32 (przy elewatorach, wjazd na prawo od Biedronki) w poniedziałek godz. 16-18, środa godz. 14-18, sobota godz. 10-12. Bezpłatnie mieszkaniec może również dostarczać w workach foliowych odpady biodegradowalne, tj. liście, rozdrobnione gałęzie, skoszoną trawę lub kuchenne odpady biodegradowalne.