Jesteś na > Aktualności Nocne bicie rekordu

Basen
29-10-2019

Nocne bicie rekordu

Po raz trzeci podczas nocnego pływania podjęliśmy próbę ustanowienia rekordu przepłyniętych długości żarowskiego basenu.

W krytej pływalni zobaczyliśmy 52 śmiałków, którzy spróbowali swoich sił i dołożyli zdobyte metry do wspólnego wyniku.

Umiejętności pływackie nie miały znaczenia. Zawodników do większego wysiłku mobilizowały cheerleaderki Kids Dance z GCKiS oraz niezastąpiona drużyna Zumba Marzena Team, a honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, który jak co roku rywalizował z pozostałymi pływakami.

Co prawda rekordu (77 km 525 m) nie udało się pobić, ale rezultat 72 km 450 m robi na nas ogromne wrażenie! Zawody zdominowali młodzi pływacy z KS Neptun Świdnica. Najlepszym mężczyzną okazał się Oskar Gawiński, który po pół godzinnym pływaniu osiągnął rezultat 2275 m, wyprzedzając ubiegłorocznego triumfatora Krzysztofa Gajewskiego.Wśród pań zwyciężyła Maja Lęga, pokonując swoją klubową koleżankę, a zarazem zwyciężczynię 2. edycji, Aleksandrę Jaros. Pobity został również rekord najmłodszego uczestnika. Siedmioletnia Karolina Banaś jest najmłodszą zawodniczką żarowskich zawodów!
Wyniki zawodów dostępne na: http://www.centrum.zarow.pl/index.php/sport-newsy/1485-nocne-bicie-rekordu

Zdjęcia – fot. Aktywna Świdnica