Jesteś na > Aktualności Co zrobić z choinką po świętach?

Choinki
13-01-2021

Co zrobić z choinką po świętach?

Świąteczny czas już za nami, a wielu mieszkańców zastanawia się, co zrobić z choinką?

O ile nie ma problemu w przypadku sztucznych drzewek, bo wystarczy ściągnąć ozdoby i schować choinkę do piwnicy lub na strych, o tyle trudniej jest w przypadku drzewek żywych. Jednak zamiast wyrzucać na śmietnik, świąteczne drzewko można oddać bezpłatnie.

– Gmina Żarów, w przypadku braku możliwości zagospodarowania uschniętych choinek w przydomowych kompostownikach, zapewni ich odbiór i zagospodarowanie z terenu miasta. Fakt, odbioru należy w przypadkach budynków wielorodzinnych zgłaszać u administratora Spółdzielni Mieszkaniowej lub zarządcy wspólnoty mieszkaniowej, a w przypadku budynków jednorodzinnych do żarowskiego Urzędu Miejskiego – mówi Tomasz Kuska z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Interwencje w tej sprawie można zgłaszać również telefonicznie pod nr tel. 74 30 67 334 lub 74 30 67 351.

Świąteczne drzewko można również posadzić w przydomowym ogródku lub na działce, o ile zakupiliśmy je w donicach. Trzeba jednak pamiętać, by najlepiej były to drzewka od początku hodowane w donicy, czyli z wykształconym już systemem korzeniowym.

Foto: Facebook Choinki Mielęcin