Jesteś na > Aktualności Informacja dotycząca usuwania folii...

folie
11-06-2021

Informacja dotycząca usuwania folii rolniczej

Burmistrz Miasta Żarów informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym rolnicy z terenu gminy Żarów, zainteresowani odbiorem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, takich jak: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag, mogą składać informację o w/w odpadach w terminie do 28.06.2021 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W przypadku dużego zainteresowania programem Gmina Żarów złoży wniosek o dofinansowanie do NFOŚiGW, a po otrzymaniu dofinansowania ogłoszony zostanie przetarg i ustalone zasady zbierania, transportu i zagospodarowania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Dofinansowanie do 1 tony odpadów wynosić może do 500 zł. Różnicę pomiędzy ceną z przetargu, a dofinansowaniem pokrywa rolnik.

Informacja o programie dostępna jest na stronie internetowej:

Do pobrania:

Ikona pdfWniosek odpady rolnicze, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [80.75 KB]