Jesteś na > Aktualności Nowe urządzenia na placach zabaw

plac zabaw w Mielęcinie
08-07-2021

Nowe urządzenia na placach zabaw

Na placach zabaw w Żarowie, Imbramowicach i Mielęcinie oddano do użytkowania nowe urządzenia zabawowe. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogą aktywnie spędzać czas na zmodernizowanych placach zabaw, które wyposażone są w dodatkowe i bezpieczne urządzenia.

- W ramach zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenów publicznych, tj. budowa i doposażenie placów zabaw, siłowni zewnętrznych i stref relaksu na terenie miasta i gminy Żarów” doposażyliśmy w dodatkowe urządzenia zabawowe place zabaw w Mielęcinie, Imbramowicach oraz przy ul. Armii Krajowej w Żarowie. Dzieci mogą korzystać z nowego zestawu sprawnościowego oraz zabawowego ze zjeżdżalnią i karuzeli z siedziskami. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Ponadto, na placu zabaw przy ul. Jodłowej w Żarowie dostawiliśmy nowe ławki i zamontowaliśmy tablice z regulaminem – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

plac zabaw Imbramowice

Inwestycje na gminnych placach zabaw zostały sfinansowane ze środków budżety gminy Żarów. Łączny koszt wszystkich zadań to kwota ponad 30 tysięcy złotych.

Ponadto, przy Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach powstanie kolejny plac zabaw wyposażony w nowe i bezpieczne urządzenia: zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawka bocianie gniazdo, sprężynowiec oraz tablicę z regulaminem. Nowy plac zabaw ma kosztować ponad 65 tysięcy złotych.

plac zabaw w Mielęcinie