Urząd Miejski w Żarowie

Zbiórka krwi dla Igi
16-07-2021

Zbiórka krwi dla 3-letniej Igi z Żarowa

Trzyletnia Iga Kiepura z Żarowa choruje na ostrą białaczkę szpiku kostnego. Dziewczynka przebywa pod opieką Szpitala Przylądek Nadziei we Wrocławiu i pilnie potrzebuje krwi oraz płytek krwi z grupy Arh+.

Dawcą może być każdy, nawet jeśli nie masz zgodnej grupy krwi (wówczas twoja krew pójdzie na wymianę, a dziewczynka otrzyma tą, której potrzebuje).

Mieszkańcy Żarowa również chcą pomóc chorej dziewczynce. Klub Honorowych Dawców Krwi w Żarowie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zachęcają do udziału w zbiórce krwi, która dedykowana jest dla Igi Kiepura. Akcja zaplanowana została na wtorek, 17 sierpnia w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Armii Krajowej 60A w Żarowie. Krew będzie można oddawać w godz. 9.00-13.00.

plakat zbiórka krwi dla Igi

Krew dla Igi można także oddawać w dowolnym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce Trzeba tylko zarejestrować się w celu zgłoszenia chęci oddania krwi bądź płytek oraz podać dla Igi Kiepura. Krew dla dziewczynki zbiera także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. Czerwonego Krzyża 5/9 we Wrocławiu.

To tak niewiele, by uratować czyjeś życie, więc nie bądźmy obojętni i nie szukajmy wymówek. Płytki krwi może oddać każda osoba, która wcześniej oddawała już krew bez względu na grupę krwi, dziewczynka potrzebuje otrzymywać je na bieżąco, więc nie pozostawajmy obojętni!

Oprac. Magdalena Pawlik